Виховна робота

                      28 жовтня - день остаточного вигнання військ нациської Німеччини з території України. В цьому році ми святкуємо 76 річницю. Ми вдячні героям - визволителям за наше щасливе сьогодення. Учні нашого ліцею виразили свою подяку у вигляді малюнків.                                                                                                   

     

                                                   До дня визволення села

       14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше - Покрова Пресвятої Богородиці, друге - День українського козацтва, третє (дуже молоде) - День захисника України. Усі ці свята дуже взаємопов'язані і виникли послідовно. Ми повинні завжди пам'ятати і героїчне минуле, і захисників нашого неспокійного сьогодення - Героїв нашого часу. Сьогодні на уроках пам'яті ми згадали і події минулого, і говорили про сьогодення. Також учні відвідали тематичну виставку у шкільній бібліотеці. Ми повинні пам'ятати минуле, щоб жити достойно в майбутньому.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

 9 листопада відзначають день Нестора Літописця – монаха Києво-Печерського монастиря, першого давньоруського письменника і літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Він традиційно вважається одним з авторів "Повісті минулих літ".

        У день пам’яті Нестора Літописця відзначається День української писемності та мови, і традиційно, пишеться Всеукраїнський радіодиктант національноїєдності. Нестор Літописець є покровителем письменників, журналістів та істориків.

                                                                                                                                                         

    

                                                                                                                   XX ювілейний радіодиктант національної єдності.

       Сьогодні в День української писемності та мови був проведений радіодиктант національної єдності, до якого долучилися і учні нашого ліцею. Також у бібліотеці організована тематична виставка до Дня української писемності та мови, яку можуть відвідати всі бажаючі нашої шкільної родини, а особливо ті, хто любить та цінує нашу мову та культуру.                                          

Тиждень " Таємниці космосу "

Цікавим та змістовним видався цей тиждень навчання для учнів 1 класу,  адже вони, хоча і подумки,  але побували в космосі і познайомилися з його таємницями. Діти слухали цікаві розповіді вчителя,  переглядали тематичні відео, малювали малюнки, конструювали космічні моделі та розгадували ребуси. Всі дітки активно взяли участь у такій цікавій роботі і отримали винагороди у вигляді  заохочувальних грамот.

                                                                                                                 

                                                                   

Військово-патріотичний гурток " Влучний стрілець".

Щосереди учні старших класів мають змогу відвідувати військово -патріотичний гурток " Влучний стрілець ". Майбутні захисники нашої  держави з нетерпінням чекають на зустріч з Луговським Русланом Григоровичем, керівником гуртка. На заняттях він ознайомлює та навчає учнів техніки стрільби з пневматичної гвинтівки,  правил поведінки в тирі та поводження зі зброєю, дає знання з техніки безпеки.

Такі заняття виховують в дітях мужність та витривалість , прививають любов до України і дають змогу підготовити учнів в будь-який час стати на захист країни.

                                              

  

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ

В Україні щорічно зростає кількість дітей, які мають доступ до мережі Інтернет та зростає кількість підлітків, які наражаються на небезпеку бути ошуканими шахраями та злочинцями. Дана ситуація викликає велике занепокоєння.

Сьогодні світова спільнота відзначає День безпечного Інтернету. Відповідні заходи проходять у всьому світі з метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного інтернет-простору для наймолодших користувачів. Наша школа не стала виключенням та долучилася до проведення даних заходів. Були проведені години спілкування, направлені на розширення та поглиблення знань про безпечний Інтернет, соціальні мережі, сприяли обізнаності учнів про небезпеку, яка існує в Інтернеті та соціальних мережах, а також шляхи їх подолання.

 

     

       

14 лютогоДО ДНЯ Святого Валентина!!!

 

Хай з подихом холодної зими,

Приходить щастя, стукає в віконце,

І ти його у душу пропусти

Щоб зігрівало наче сонце,

Хай день дарує усмішку тобі,

А вечір затишок й палке кохання,

І щоб завжди в твоєму колі,

Була любов і вірні друзі!

Це був чудовий і творчий день,  адже ми виготовляли "валентинки"  на конкурс  " Під знаком Купідона " ,  і ми з цим  справились.  Також,  щороку, члени учнівського самоврядування проводять вітальну акцію " Пошта Амура ".

Всі охочі підписують "валентинки" з побажаннями і вкидають їх у вітальні скриньки.  Цей рік не став виключенням. Закінчився наш творчий день літературним конкурсом "Кохання - це вічність! "Але про це трохи згодом!!

15 лютого СВЯТО СТРІТЕННЯ

Це релігійне свято, яке отримало назву через те,  що новонароджений Ісус Христос зустрівся з праведним Сімеоном та пророчицею Анною,  які впізнали в малюкові Месію.

   В народному побуті цей день здавна вважають зустріччю Зими з Весною.

Благослови, мати,  весну закликати,

Весну закликати,  зиму проводжати.

Сьогодні ми також влаштували проводи Зими, щоб швидше зустріти  Весну-красну. Діти виготовляли жайворонків(провісників весни),  робили віночки, водили хороводи, співаючи веснянки, ознайомилися з традиціями нашого народу.

До 150-річчя від дня народження ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Цій знаменній даті у нашому закладі було приурочене свято

" Леся Українка - геніальна дочка нашого народу". Учні ознайомилися з життєвим та творчим шляхом поетеси, був інсценірований уривок із драми-фейєрії "Лісова пісня", а також діти взяли участь у літературному конкурсі читців поезії Л. Українки. Крім того, діти із задоволенням відвідали тематичну виставку в нашій шкільній бібліотеці.

Благоустрій шкільної території


XXІ   Всеукраїнський диктант національної єдності

Традиція проведення диктанту національної єдності започаткована ще у 2000 році, а її популярність щороку зростає. У акції беруть участь  тисячі людей в Україні та за її межами.

Долучитися до написання диктанту можуть всі бажаючі.

 Ми не стали виключенням і теж традиційно взяли участь у написанні цього диктанту.


                                                                                       ТИЖДЕНЬ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

 Класні керівники та психологічна служба ліцею ведуть постійну діагностичну  роботу щодо виявлення булінгу серед учнівського колективу за допомогою різних методик. А саме: методика на визначення спрямованості особистості, методика «Агресивна поведінка» та «Ваша самооцінка»,  анкета для учнів «Булінг та його прояви в підлітковому віці» Класні керівники були ознайомлені з результатами діагностик, в результаті чого провели інформативні години на теми: «Булінг у дитячому середовищі», «Насильство в дитячому колективі – актуальна проблема», «Як допомогти дітям упоратися з булінгом», «способи розпізнання булінгу і захист дитини», «Подолання булінгу у школі», «Булінг у школі та як з ним боротися».


Проблема творчого розвитку особистості в сучасному світі є надзвичайно важливою. Кожна цивілізована країна дбає про творчий потенціал суспільства загалом і кожної людини зокрема, оскільки потребує діяльних, обдарованих, інтелектуально розвинених громадян. Мета сучасної системи освіти – формування в учнів вмінь самостійно здобувати потрібну інформацію, виокремлювати проблеми, шукати шляхи їх розв’язання. Пошукова активність є своєрідним внутрішнім генератором, який робить людину творчою. Тому розвиток здатності до пошуку, який допомагає людині досягти потенційних можливостей у відносинах зі світом та іншими людьми, і є головним завданням освітньо-виховних інститутів та суспільства в цілому.

МАН забезпечує реалізацію таких основних стратегій роботи з обдарованими дітьми як стратегія “дослідницького навчання” (головною метою якого є активізувати навчання, надати йому дослідницького характеру), стратегія “проблематизації” (передбачається орієнтація на постановку перед школярами проблем різного характеру), стратегія “індивідуалізації” (створення умов для повноцінного прояву й розвитку специфічних особистісних функцій суб’єктів освітнього процесу).

Педагогічний процес у МАН має свої особливості, які відрізняють його від навчання в школі. Перш за все це форми проведення занять – лекторії з відповідних галузей науки, профільні гуртки, семінарські заняття з проблемних питань, індивідуальна науково-дослідна робота. Навчальні програми гуртків, секцій, лекторіїв охоплюють такі галузі знань і практичної діяльності, які виходять за межі шкільної програми, враховуючи індивідуальні інтереси та творчі можливості конкретних дітей.

 Згідно плану Всеукраїнських заходів на 2021-2022 навчальний рік, був проведений  І етап Всеукраїнського конкурсу-захист науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України. Наша учениця 11 класу Доценко Єлизавета разом з науковим керівником, вчителем зарубіжної літератури, Третяк Ганною Іванівною посіли перше місце. Темою їхньої дослідницької роботи була  «Незвичайність поетичної долі французького поета-символіста Артюра Рембо».


108Руслан Луговський, Інна Токар та ще 106

13 коментарів

1 поширення

Подобається

Коментувати

Поширити